DOM DZIENNEGO POBYTU

"RETRO"
ul. Reja 8
65-076 Zielona Góra
tel. (068) 325 47 10
Czynny od 8:00 do 16:00

Samotność to uczucie, które najczęściej doskwiera ludziom starszym. Ale czy tak musi być? Czy "jesieni życia" powinien towarzyszyć smutek, żal i tęsknota za bratnią duszą? Otóż nie! Wystarczy przyjść do Domu Dziennego Pobytu, który mieści się przy ul. Reja 8. Serdeczna atmosfera, przytulny wystrój i funkcjonalne wyposażenie sprawiają, że czuć jego ciepło już od progu.
Staramy się by nasz Dom miał swój własny niepowtarzalny klimat i to właśnie on czyni go wyjątkowym.

Miło i wesoło spędzamy czas w pokoju zwanym "telewizyjnym". Tutaj można wygodnie usiąść, wypić herbatę, podyskutować. Do dyspozycji jest telewizor i video. Sprzęt ten szczególne powodzenie ma w zimowe popołudnia.

Pokój telewizyjny wykorzystywany jest również do zajęć terapeutycznych i ogólnych spotkań.

Jadalnia to miejsce, w którym nie tylko spożywamy posiłki. Charakter tego pomieszczenia, ustawienie stołów i ich wielkość zapewniają pełny komfort podczas prowadzenia zajęć w grupach, a także zajęć wymagających indywidualnej pracy każdego z podopiecznych. Mamy tu także biblioteczkę wyposażoną w słowniki i książki.

Tu również urządzamy swoje małe uroczystości. Tradycją naszego Domu jest obchodzenie wszystkich imienin i urodzin. Ale nie tylko! Takie okazje jak np.: Dzień Babci i Dzień Dziadka, Dzień Zakochanych czy Winobranie, to kolejny sposób by wesoło i ciekawie spędzić popołudnie. Śpiew, poezja, występy i zabawy ożywiają nasz Dom a wspomnienia długo pozostają w naszej pamięci.

Pokój zajęć cichych to nie tylko nasza czytelnia, ale również miejsce osobistych zwierzeń, gdzie każdy może podzielić się troskami i radościami jak również uzyskać życzliwą radę w rozwiązywaniu problemów i pokonywaniu trudności.
Często wystarczy rozmowa z drugą osobą - aby poczuć się lepiej. Dlatego niezwykle ważnym i cennym jest dla nas codzienny i wielokrotny uśmiech zadowolenia każdego z naszych podopiecznych.

W pokoju tym przechowywana jest również dokumentacja i wszelkie materiały niezbędne do właściwego funkcjonowania.

Nasza kuchnia niczym się nie różni od kuchni w każdym z naszych domów. Pomieszczenie to jest bogato wyposażone we wszystkie niezbędne naczynia i urządzenia kuchenne umożliwiające przygotowywanie posiłków, pieczenie i gotowanie. Lubią w niej przebywać szczególnie Panie, które specjalizują się w pieczeniu smacznych ciast i różnych swoich smakowitości!

Łazienka urządzona jest estetycznie w jasnych odcieniach zieleni.
Nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie zapewnia korzystającym intymność i wygodę.

W naszym Domu spoglądamy na "jesień życia" - jak na nowe wyzwanie, nowy, atrakcyjny okres w życiu. Tu nie metryka jest ważna, ale duch! Wspólnymi siłami dążymy do tego by - "wesołe było życie staruszka"! Każdego, kto ma ochotę odwiedzić i poznać Nasz Dom zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00

Regulamin Domu Dziennego Pobytu "RETRO"